funkcna joga 20 la joga sk webLekcie funkčnej joga sú zamerané na detail. Obsahujú prvky iyengar, preto je funkčná joga nazývaná i „joga detailu”. Je vhodná aj pre športovcov, ktorí sa potrebujú zamerať na dýchanie a strečing.

  • Základom hodiny je dýchanie, a následne na to správne prevedenie jogových pozícií. Toto sú dva piliere, ktoré je treba dodržiavať počas celého trvania cvičenia. Postupne sa účastníci lekcií, vedených certifikovanou inštruktorkou, v závislosti od svojej úrovne skupiny naučia prevádzať jednotlivé pozície, od základných k pokročilejším.

Hodina funkčnej jogy je bez dynamickej časti, otvára sa meditáciou v kombinácii s dychovými cvičeniami. Nasleduje krátka rozcvička a maximálne desať pozdravov slnku typu B, v tempe hlbokého nádychu a výdychu.

Jadrom lekcie sú statické, strečingové a balančné pozície s použitím v štúdiu LA JOGA dostupných cvičebných pomôcok, podľa individuálnych potrieb cvičiacich.

Hodina sa uzatvára meditáciou v zmysle „mindfulness“, teda „vedomej pozornosti“ či „pamäte prítomnej chvíle“ alebo vizualizácie s využitím hudby a aromaterapie.