Joga smiechu je súborom cvičení, v rámci ktorých sa spája zámerný smiech s hlbokým dýchaním. Základom je striedanie napätia a uvoľnenia. Dôležité je, že sa naši klienti počas lekcií, ktoré sú vedené liečebným pedagógom a certifikovaným inštruktorom jogy smiechu, smejú bezdôvodne. Toto má blahodarný vplyv na celkové zdravie, čo pomáha nielen telu ale i psychike.

Čo sa deje, keď sa smejeme, z medicínskeho hľadiska?

Do tela dostávame viac kyslíku, naše bunky teda pracujú efektívnejšie, takmer akoby mladli. Pohybom brušných svalov a orgánov v brušnej dutine napomáhame tráveniu. Redukuje sa tvorba stresových hormónov a uvoľňujú sa hormóny šťastia, tzv. endorfíny, naši klienti sa teda po skončení hodiny cítia uvoľnenejšie a zrelaxovaní. Endorfíny taktiež znižujú bolesť. Počas smiechu telo človeka produkuje prirodzený hormón serotonín, ktorý zmierňuje pocity úzkosti a depresívne stavy.

  • Účastníci lekcií jogy smiechu sa v štúdiu LA JOGA majú možnosť priblížiť detskej radosti, podľahnúť hravosti, kreativite a uvoľneniu. Každá hodina sa tak stáva výnimočným zážitkom!