joga smiechu v la joga

5 OTÁZOK PRE PETRA, INŠTRUKTORA JOGY SMIECHU V LA JOGA

1. Peter, čo pre teba znamená joga smiechu?
Joga smiechu sa mi spája s radosťou, hravosťou, uvoľnením, pohybom, improvizáciou a smiechom.

2. Prečo si sa rozhodol joge venovať profesionálne a čo podľa teba robí dobrého inštruktora jogy?
Keď som išiel na jogu smiechu po prvý krát, pocítil som, že to bolo to pravé , čo som chcel v živote robiť. Bola to taká láska na prvý zážitok! Tak som sa prihlásil na inštruktorský kurz k Peťovi Fridrichovi do Prahy, tam som sa len utvrdil v tom, že je to pre mňa to „pravé orechové“.
Podľa mňa nič také ako dobrý inštruktor neexistuje. Každý inštruktor je iný, a tým pádom i hodina je vždy iná. To je tak, tisíc ľudí, tisíc chutí. Dokonca i každá moja hodina je iná. Na začiatku má rozcvičku, a potom smiechocviky. No to, aké smiechocviky zvolím, a aké to celé bude, záleží hlavne od ľudí, ktorí sú na hodine. Tomu sa všetko prispôsobuje.

3. Ako by si chcel, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie jogy smiechu cítili?
Tam je každý za seba. Každý príde na tú hodinu po niečo iné. Koľko si kto dovolí, toľko zažije. Joga smiechu je tak individuálna, že na túto otázku ťažko odpovedať všeobecne. Ale keď ľudia z hodiny odchádzajú spokojní a šťastní, potom viem, že boli v správnom čase na správnom mieste.

4. Aký je najemotívnejší, najmotivujúcejší zážitok, ktorý sa ti prihodil počas tvojho štúdia jogy či pôsobenia ako inštruktor jogy smiechu?
Všetko to, ako si ľudia dovolia smiať sa a robiť veci, na ktoré by sa inak neodhodlali. Ťažko vysvetľovať, treba prísť zažiť!

5. Akú radu by si dal niekomu, kto práve vstúpil do sveta jogy?
Nesnažiť sa a uvoľniť sa. I na joge smiechu sa veci dejú samé, ak si to človek dovolí. Tu neexistuje výkon alebo to, ako sa človek má správne smiať. Tu je všetko správne. Takže načo sa snažiť? Stačí sa uvoľniť a dovoliť, nech nie je ten, kto by sa smial, nech je iba smiech. Že ako to myslím? Ľudom po celý deň chodia myšlienky v hlave. Prídu na jogu smiechu, a po skončení hodiny zistia, že v hlave po celý ten čas nemali ani jednu myšlienku. Toto je na tom to skvelé! Cvičíme, zlepšuje sa nám zdravotný stav a oddýchneme si od svojej hlavy plnej myšlienok.Lekciu jogy smiechu si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v štúdiu LA JOGA!