la joga nina smsystem powerjoga5 OTÁZOK PRE NINKU, IŠTRUKTORKU POWER JOGY A SM SYSTÉMU V LA JOGA

1. Čo pre teba znamená joga, šport?
Joga mi do života prináša harmóniu tela a duše. Cvičenie ako také ma zbavuje mojich strachov, neistôt a nepokojov, a naopak vo mne vyvoláva pocity šťastia, radosť.

2. Kto alebo čo bolo pre teba impulzom k tomu, aby si sa začala venovať joge profesionálne?
Jogu nevnímam len ako staranie sa o seba samú, ale ako aj možnosť pomáhať iným ľudom, ktorí chcú posilniť svoje telo, imunitu alebo si dopriať pokoj či upokojiť svoju myseľ. A práve preto som sa rozhodla venovať joge ako inštruktorka.


3. Ako by si chcela, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie power jogy cítili?
Joga prináša do môjho života len pozitívne veci, a preto by som tento pocit chcela preniesť aj na ľudí, ktorí navštevujú hodiny power jogy. Na konci hodiny by som bola rada, ak by sa cítili uvoľnení, zrelaxovaní. Aby nemysleli na to, čo sa stalo, alebo čo ich čaká. Snažím sa o to, aby porozumeli sebe, vedeli ovládať svoje telo i myseľ a našli v sebe schopnosť prekonávať problémy každodenného života.

4. Komu by si lekcie SM systému, ktorých inštruktorkou si tiež, odporučila?
Cvičenie SM systém je určené pre každého. Pre deti, dospelých i starších ľudí, ktorí majú záujem o prevenciu vzniku bolesti, trpia problémami s chrbticou alebo v rámci kondičnej prípravy a rehabilitácie napríklad i v prípade športovcov. Cvičenie môžu absolvovať aj tehotné ženy, v snahe obmedziť riziká pri pôrode.

5. Akú radu by si dala niekomu, kto práve vstúpil do sveta jogy?
Nebáť sa skúšať nové veci, nové pozície, každá prináša iné benefity pre naše telo či myseľ. Prekonávať strach z nepoznaného a v rámci svojich možností sa posúvať dopredu. Práve toto nám pomáha integrovať prepojenie tela a mysle v bežnom živote.
Rada všetkým pomôžem objaviť rozsah schopností. Teším sa na vás a na naše spoločné pokroky!


Lekciu power jogy a kurz SM systém si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v štúdiu LA JOGA!