la joga marek fitboxing 5otazok5 OTÁZOK PRE MAREKA, INŠTRUKTORA FITBOXINGU V LA JOGA

1. Čo pre teba znamená šport?
Šport je pre mňa životným štýlom, balzamom na dušu a koníčkom zároveň.

2. Kto alebo čo bolo pre teba impulzom k tomu, aby si sa začal športu venovať ako inštruktor?
V rokoch 2001 – 2002 som za Žilinu boxoval pod vedením pána trénera Mariána Smoláka. Toho považujem za svoj vzor, učiteľa, ktorý ma formoval. Pre dráhu inštruktora, trénera som sa rozhodol na základe toho, že som chcel rozšíriť, zmeniť zloženie ponúkaných možností fitness boxu v rámci regiónu. Nechcel som sa už ďalej prispôsobovať iným, rozhodol som sa ísť svojou vlastnou cestou, plniť si svoje sny.

3. Ako by si chcel, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie cítili? Čo je vaším spoločným cieľom?
Aby sa cítili dobre, zdravo, spokojní so svojou figúrou, kondíciou, silou a získali pozitívny postoj k zdravému životnému štýlu.
Začiatočníkov počas svojich tréningov zasvätím do základných techník boxu, naučíme sa údery, obrany, postoje a pohyby. Box však aj rozvíja koordinačné schopnosti človeka, zlepšuje kondíciu. Pokročilých cvičencov trénujem aj technickú a taktickú prípravu.

4. Majú tvoje koníčky blízko k cvičeniu a pohybu alebo sú úplne „z iného cesta“?
Vo voľnom čase sa venujem športu. Chodím na túry, bicyklujem, plávam, behám,....

5. Prečo by si ľudom odporučil venovať sa pohybu, športu pravidelne?
Kto by nechcel byť silný, rýchly, odvážny a predvídavý? Zároveň je však treba byť aj skromným a pokorným, lebo človek môže vždy natrafiť na silnejšieho súpera. A pred ním sa treba aj skloniť. A to je na športe to najkrajšie, že je stále sa čo učiť. Aj pri výhrach, aj pri prehrách.

 

Lekciu fitboxingu si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v štúdiu LA JOGA!