ivka pilates 5otazok 20 la joga zilina5 OTÁZOK PRE IVKU, INŠTRUKTORKU PILATES V LA JOGA

1. Čo pre teba znamená pilates?
Znamená pre mňa prístup a prácu s mojím centrom, jadrom tela, v ktorom nachádzam silu a radosť zo života. Je to práca tela zvnútra smerom navonok. Niekedy aj jednoduché cviky môžu byť výzvou - veľmi mi vyhovuje metóda Stott, pôvodom z Kanady, ktorú som vyštudovala. Dovoľuje veľa voľnosti, pohybu a kreativity, a teda aj zábavy pri dodržiavaní pilates princípov.

2. Kto alebo čo bolo pre teba impulzom k tomu, aby si sa začala cvičebnej metóde pilates venovať ako inštruktorka?
Pre mňa to boli dve konkrétne inštruktorky, ktoré som mala šťastie stretnúť v holandskom Haagu, kde som žila 14 rokov. Už na prvej hodine ma prekvapilo to, že medzi cvičiacimi som bola najmladšia a najstaršia dáma mala 78 rokov. Cvičila s takou vnútornou kontrolou a nasadením, že som si povedala, že niečo na tom musí byť. Veľmi som zatúžila niečo obdobné ako učiteľka pilatesu dokázať - bezpečne a vedome viesť cvičiacich tak, aby bez ohľadu na vek mali radosť z cvičenia a boli vo forme.

3. Ako by si chcela, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie cítili?
Úsmev a úľava, ktorú vidím ľuďom na tvári po cvičení, je tá najväčšia odmena. Predovšetkým mi ide o to, aby sa moji študenti cítili lepšie, ako keď na hodinu prišli. Vedeli „vypnúť“ a cítili sa pružnejšie, silnejšie vo svojom centre a čakal ich dobrý hlboký spánok v noci.

4. Majú tvoje koníčky blízko k cvičeniu a pohybu alebo sú úplne „z iného cesta“?
Tým naj koníčkom je pre mňa príroda – turistika, prechádzky a celkovo pobyt v prírode. Milujem byť ďaleko od civilizácie, kde si môžem dovoliť „vypnúť“, a zároveň sa prepojiť a nabiť prírodou.

5. Akú radu by si dala niekomu, kto práve vstúpil do pilates sveta?
Poradila by som mu či jej, aby to nebrali príliš vážne, cvičili pre radosť a vlastnú spokojnosť.
A ak budú cvičiť pravidelne, s veľkou pravdepodobnosťou sa im upraví držanie tela, dostanú sa s ním do lepšieho kontaktu a môžu im ustúpiť bolesti pohybového aparátu, čo bude ďalšie plus!
Všetci, ktorí chcú pracovať so svojím telom, majú radi pohyb, dynamiku, sú veľmi vítaní. Priznám sa, že pre mňa ďalšou veľkou výhrou cvičenia pilates je, že cviky sú najmä v ľahu, sede, na štyroch, a tak moje nohy, na ktorých celý deň stojím, už nie sú viac preťažované :-)


Lekciu cvičenia pilates si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v našom štúdiu!