relaxacna yin joga 20 lajoga sk webYin joga predstavuje protiklad k väčšine foriem jogy v západnom svete. Kým ostatné štýly jogy sú najmä YANGovej povahy – využívajú hlavne prácu svalov a snažia sa o dosiahnutie určitej formy, YIN joga človeka obracia dovnútra. Učí ho prijať a ustáť výzvy, navodiť rovnováhu a stíšiť vírenie mysle.

Relaxačná yin joga je pomalou, upokojujúcou a liečivou formou jogy. Jogové pozície sú počas lekcie vedené najmä v sede a v ľahu, čo je skvelý spôsob, ako ukotviť kosti v kĺboch a umožniť im hladký pohyb. Asány sa držia po dobu niekoľkých minút, aby sa telo dokázalo dokonalo uvoľniť. Dobu výdrže inštruktorka LA JOGA koriguje podľa miery pohodlia každého účastníka lekcie.

Praktizovaním yin jogy sa vyrovnáva mierne napätie spojivového tkaniva tela – šliach, fascií a väzív. Spojivové tkanivá nie je možné napnúť ako sval a nereagujú dobre na krátke namáhanie, potrebujú dlhší čas na to, aby došlo k ich stimulácii a natiahnutiu.
Pravidelným cvičením yin jogy si zvýšite pohyblivosť a zlepšíte pružnosť kĺbov, znížite hladinu stresu v tele, zlepší sa vaša výdrž a schopnosť meditácie. Zvýši sa váš celkový pocit pohody!
Tento druh jogy je výborným prostriedkom pre korekciu nesprávneho držania tela, čo je ideálne pre športovcov a kohokoľvek, kto denne preťažuje svoje telo jednostrannými pravidelnými pohybmi či pre seniorov, ktorí bojujú s artritídou.

 

ÚČINKY YIN JOGY

  • pretiahnutie spojivového tkaniva tela – šliach, fascií a svalov
  • zvýšenie pružnosti a pohyblivosti kĺbov
  • zníženie hladiny stresu v tele
  • zlepšenie výdrže
  • zlepšenie schopnosti meditácie
  • zvýšenie životnej energie


Ako sa na lekciu yin jogy vybaviť?

Odporúčame pohodlný odev, ktorý neobmedzuje v pohybe. Cvičenie prebieha na jogových podložkách, ktoré sú v našom štúdiu pre účastníkov lekcií k dispozícii na zapožičanie zadarmo. Pre úľavu kĺbom a pohodlnejšiu relaxáciu je vhodná jogová alebo iná deka, najmä pri online lekciách si pripravte i pár vankúšov.

Zaujímavosť na záver

Yin joga patrí medzi statické štýly jogy a má podobné účinky ako akupunktúra. Jej počiatky sa spájajú s majstrom bojových umení Pauliem Zinkom, ktorý začal kombinovať prvky taoizmu a klasické jogové pozície s prvkami tradičnej čínskej medicíny.

Ak sa chcete zdokonaliť vo vnímaní pocitov a signálov svojho tela, naučiť sa regulovať tok svojich myšlienok a pracovať s emóciami, zarezervujte si lekciu relaxačnej yin jogy TU.

Tešíme sa relaxovanie s vami v LA JOGA!