duska lajoga zilina profil5 OTÁZOK PRE DUŠKU, MAJITEĽKU LA JOGA A INŠTRUKTORKU POWER JOGY

1. Čo pre teba znamená joga?
Joga je pre mňa ľudská múdrosť vyjadrená pohybom plynutia v súlade s prírodou a vesmírom. Ak by som mala charakterizovať power jogu, ktorej inštruktorkou som, zvolila by som výrazy: sila, dynamika, zdravie, vitalita, flexibilita, radosť zo života.

2. Ako to s tvojím štúdiom jogy a pohybu La joga všetko začalo?
K pohybu a joge mám blízko odjakživa, no profesionálne som ako inštruktorka power jogy začala pôsobiť pod vedením uznávanej spoločnosti Yogo v roku 2018. Svoje prvé lekcie som viedla v novootvorenom štúdiu, ktoré sa po čase, keď sa Yogo rozhodla zamerať výhradne na svoje pôsobenie v Bratislave, stalo mojou absolútnou vášňou. Je to nádherné, veľké štúdio, asi aj najväčšie v Žiline, s dizajnom výslovne za týmto účelom. Celá budova LA SKALA, i s obrovským lezeckým centrom, je skvelá a moje štúdio jogy a pohybu LA JOGA sa pre mňa stalo druhým domovom :) A vyzerá to tak, že i pre ďalších mojich spolupracujúcich inštruktorov, keďže spolu okrem power jogy vedieme i ďalšie obľúbené kurzy: SM systém, Joga pre zdravú chrbticu, Funkčná joga, Joga smiechu. Doobedie využíva priestor štúdia Baby folk a malí nadšenci zážitkových hudobno-pohybových kurzov pre deti od 1 do 6 rokov. Cez víkendy usporadúvam úspešné workshopy, napríklad tie pod vedením skvelej a profesionálnej inštruktorky Peti Satinovej: Formovanie tela a spaľovanie tukov power jogou alebo Yoga v každodennom živote. Plánujem rozšírenie ponuky cvičení v LA JOGA o pilates a box.

3. Ako by si chcela, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie power jogy cítili?
Ak majú klienti bolesti, ktoré ich privedú k nám, do LA JOGA, naším želaním je ich odstrániť. Bez bolesti je pre každého svet krajším miestom! Dôležitá je však pravidelnosť cvičenia, na to netreba zabúdať. A ak si naši klienti prichádzajú zacvičiť napríklad power jogu, verím, že po absolvovaní lekcie odchádzajú s úsmevom. Spotení, no šťastní! Posúvame hranice fyzickej výdrže spoločne. Chcela by som, aby to cítili tak ako ja, že sa tam veľmi rada vraciam, teším sa na každú lekciu a na spoločné cvičenia.

4. Aký najemotívnejší, najmotivujúcejší zážitok sa ti prihodil počas tvojho štúdia jogy či pôsobenia ako inštruktorky jogy?
Zvracanie na lekcii, no so šťastným koncom... Počas lekcie došlo k fyzickej nevoľnosti klientky, čo vyústilo do narodenia Elišky :)

5. Akú radu by si dala niekomu, kto práve vstúpil do sveta jogy?
Vždy byť sám sebou. Kongruencia, ozajstnosť, spontánnosť. To nás činí jedinečnými bytosťami. A tomu, kto sa práve začal zoznamovať so svetom jogy, želám, nech mu učaruje tak, ako mne! A nech si užíva silu prítomného okamihu.


Vytrvalosť na ceste jogovou praxou želá Duška!

 

Lekciu power jogy si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v štúdiu LA JOGA!