Joga vo futbaleSvet sa ide z Erlinga Haalanda zblázniť! Len on sám je v kľude. Mladý 19-ročný futbalový talent ovládol novinové rubriky a účty sociálnych sietí jogovou pózou oslavujúcou druhý gól nemeckej Borussie Dortmund v sieti francúzskeho Paris Saint-Germain. Haaland svoj druhý futbalový zásah v rámci zápasu prestížnej súťaže Ligy majstrov v stredu zakončil meditačnou pózou, a tento počin zverejnil na Instagrame s komentárom „ZENzačná výhra“.

Futbalová hviezda z Nórska vzdala hold svojej dlhej šnúre premenených streleckých šancí a rekordu v počte gólov v bránke súpera počas premiérových zápasov v Lige majstrov špeciálnou pózou. Posadil sa. Prekrížil si nohy. A zatvoril si oči, jemne zodvihnúc bradu. Svoje prsty na rukách sformoval do nezvyčajného tvaru. Akoby meditoval. A na chvíľu sa vzdialil zo sveta, z práve prebiehajúcej hry.


Čo z predvedenej pózy Haalanda vyplýva? Experti na jogu sa zhodujú v tom, že tento hráč s obdivuhodnou mentálnou silou si jednoducho chcel zážitok zo vsietených gólov počas tak exkluzívneho zápasu uchovať vo svojej mysli čo najintenzívnejšie. Rozhodol sa neoslavovať hlučne, ako sme v športe zvyknutí, zvolil si najskôr svoj úspech prežiť vo svojom vnútri.

Dostupné na:
<https://www.archyworldys.com/bvb-psg-that-means-haalands-unusual-yoga-cheers/>