la joga evka power joga5 OTÁZOK PRE EVKU, INŠTRUKTORKU POWER JOGY V LA JOGA

1. Čo pre teba znamená joga?
Joga vo fyzickej rovine pre mňa znamená byť v prítomnom okamihu, napojenie sa na svoj dych, telo. V skratke meditácia v pohybe, kde myšlienky prestanú utekať a všetko sa stíši, vonkajší svet ide do úzadia. V tej mentálnej, duchovnej rovine... snáď len usilovanie sa o to byť čo najlepším človekom a rešpektovať iných, ale aj seba.

2. Kto alebo čo bolo pre teba impulzom k tomu, aby si sa začala joge venovať ako inštruktorka?
Prišlo to prirodzene, po mnohých rokoch vlastnej praxe. S jogou som začala skoro, prvé roky ma viedla Maťka Zurovac, ktorá je v súčasnosti rovnako ako ja súčasťou tímu La joga. Jej vďačím za to, že som si jogu zamilovala. Ešte ako teenagerka som dostala možnosť viesť vlastné hodiny jogy. Neskôr som odcestovala do Indie, kde učenie pokračovalo. A to som už vedela, že byť inštruktorkou jogy je moja náplň.


3. Ako by si chcela, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie power jogy cítili?
Šťastní. Psychicky uvoľnení, fyzicky zrevitalizovaní, „nakopnutí“ endorfínmi. A hlavne, aby mali z toho všetkého radosť. Že sa venujú sami sebe, že robia niečo zmysluplné.

4. Majú tvoje koníčky blízko k joge alebo sú úplne „z iného cesta“?
Myslím, že sa dopĺňajú. Rada trávim čas v prírode, venujem sa behu, plávaniu, tancu. Veľa čítam, často krát sú to duchovné alebo motivačné knihy. A ak sa dá, vždy rada cestujem na nové miesta. A milujem dobré jedlo, preto musím cvičiť veľmi intenzívne :D

5. Akú radu by si dala niekomu, kto práve vstúpil do sveta jogy?
Trpezlivosť ruže prináša. Nič nepríde hneď. Netreba okamžite tlačiť na pílu, ale treba telu dopriať čas a ísť v rámci svojich vlastných limitov. Cieľom jogy nie je dostať sa za každú cenu do určitej asány, menej je niekedy viac.
Joga môže byť skvelou cestou k pružnému, silnému telu, ale je to len malá časť toho, čo môže joga ponúknuť.


Lekciu power jogy si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v štúdiu LA JOGA!