majka power joga 5otazok portret 20 la joga zilina5 OTÁZOK PRE MAJKU, INŠTRUKTORKU POWER JOGY V LA JOGA

1. Čo pre teba znamená joga?

Joga pre mňa znamená hlavne nevyhnutnosť pre moje telo a osvieženie pre moju myseľ. Nevyhnutnosťou pre telo myslím konkrétne cviky pre moju problémovú chrbticu a osviežením mysle dobú náladu a spokojnosť po cvičení.

2. Kto alebo čo bolo pre teba impulzom k tomu, aby si sa začala joge venovať ako inštruktorka?
Najväčším impulzom pre mňa boli jednoznačne pretrvávajúce problémy s chrbticou, ktoré ma prinútili cvičiť a pracovať na sebe. Som veľmi aktívny človek a odmietla som prijať fakt, že ma moje vlastné telo obmedzuje. Byť inštruktorom je pre mňa veľkou motiváciou k práci na sebe samej, a zároveň možnosťou priblížiť pohyb aj ostatným.

3. Ako by si chcela, aby sa účastníci po absolvovaní tvojej lekcie power jogy cítili?
Hlavne spokojne, s dobrým pocitom zo seba samých.

4. Majú tvoje koníčky blízko k joge alebo sú úplne „z iného cesta“?
Polovicu života sa „motám“ okolo bojových umení. O joge som si myslela, že je nudná, až kým som ju nevyskúšala a neobjavila jej čaro. Takže okrem jogy je mojím ďalším koníčkom kung-fu. Taktiež som vášnivou záhradkárkou, vyrábam mydlá, najnovšie sirupy a tinktúry z vlastných byliniek . Mám veľa koníčkov, striedam ich podľa momentálnej chuti.

5. Akú radu by si dala niekomu, kto práve vstúpil do sveta jogy?
Hlavne sa nenechať obmedziť vlastným strachom. Joga je pre všetkých, nielen pre dokonalo vyzerajúce jogínky v krkolomných pozíciách. Je najmä pre bežných ľudí, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje telo a myseľ. To ostatné príde cvičením samo... Takže moja rada znie: „Nebáť sa a cvičiť!“ :-)


Lekciu power jogy si rezervujte TU.

Tešíme sa na vás v štúdiu LA JOGA!